Generato Konfiguracji

Wysłane przez scandal40 
Generato Konfiguracji 14 lip 2016 - 22:54:03

Send PM

Witam Forumowiczów,

Prosze wybaczyć laickie pytanie, ale czy Ktoś może ma jakiś patent na generowanie konfigu wg potrzeb ... np. (bacula plikowa nie taśmowa)

Chcę mieć 1 Full raz w miesiącu, 6 incrementali i 1 diff. (to jest dość proste), ale mam ograniczone miejsce backupu i widząc wielkość fula wiem ze

na storageu mogę zmiescic 3 fulle + inc i diff miedzynimi (czyli 3 miesiące). Chciialbym zeby po tych 3 miesiącach wszystko rotowało... nowe 3 fule (co miesiac),i6x inc + 1z diff tygodniowo.

Czy może Ktoś pomóc mi to ogarnąć?
Re: Generato Konfiguracji 06 wrz 2016 - 11:59:04

Send PM

Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Generator konfiguracji jest jak najbardziej możliwy. Można to robić ogólnie na następujące sposoby:
1. skrypt/aplikacja/program, który na podstawie jakiś danych wejściowych generuje i zapisuje plik tekstowy lub pliki tekstowe z konfiguracją Bacula DIR i/lub innych daemonów (FD/SD), gdzie po wygenerowaniu konfiguracji plik/pliki sa dostępne do ręcznej edycji w razie potrzeby
2. skrypt/aplikacja/program, który na podstawie jakiś danych wejściowych generuje na swoje standardowe wyjście konfigurację która bezpośrednio będzie zaczytywana przez daemony Bacula
3. powyższe metody połączone ze statycznymi plikami konfiguracyjnymi, gdzie tylko część konfiguracji jest generowana
Oczywiście przygotowanie takiego skryptu/aplikacji/programu zależy wyłącznie od wymagań i preferencji administratora.

Co do drugiej części Twojego pytania, to proponuję skorzystanie z Bacula Enterprise, która posiada deduplikację blokową dzięki czemu będziesz w stanie zmieścić znacznie więcej danych na ograniczonych zasobach dyskowych SD.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować