Wielki problem bacula-dir JobId 0: Fatal error: sql_create.c:102

Wysłane przez czarny78 
Wielki problem bacula-dir JobId 0: Fatal error: sql_create.c:102 06 mar 2017 - 22:50:53

Send PM

Witam
Mam problem z konfiguracją Baculi u siebie na serwerze, walczę już tydzień i ciągle to samo.
Przy próbie wykonania kopi zapasowej pojawia mi się taki błąd:
Uruchamianie zadania kopii zapasowej kopia_noc ..
Automatically selected Catalog: MyCatalog
Using Catalog "MyCatalog"
A job name must be specified.
The defined Job resources are:
     1: BackupClient1
     2: BackupCatalog
     3: RestoreFiles
     4: kopia_noc
Select Job resource (1-4): 4
Run Backup job
JobName:  kopia_noc
Level:    Incremental
Client:   dev
FileSet:  config
Pool:     Default (From Job resource)
Storage:  File (From Job resource)
When:     2017-03-06 22:32:56
Priority: 10
OK to run? (yes/mod/no):
.. zadnie kopii zapasowej jest uruchomione. Gdy zostanie zakończone, rezultaty zostaną wyświetlone poniżej ..
 yes
Job failed.
You have messages.
06-Mar 22:32 bacula-dir JobId 0: Fatal error: sql_create.c:102 Create DB Job record INSERT INTO Job (Job,Name,Type,Level,JobStatus,SchedTime,JobTDate,ClientId,Comment) VALUES ('kopia_noc.2017-03-06_22.32.56_17','kopia_noc','B','I','C','2017-03-06 22:32:56',1488835976,2,'') failed. ERR=Table 'bacula.Job' doesn't exist
Czy ktoś może pomóc bo ja już nerwicy dostaje winking smiley będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Podkreślam że jestem żółtodziobem w tej kwestii.
Pozdrawiam
Re: Wielki problem bacula-dir JobId 0: Fatal error: sql_create.c:102 07 mar 2017 - 11:10:19

Send PM

Kluczowe w tym przypadku jest:
ERR=Table 'bacula.Job' doesn't exist
Co zwyczajnie oznacza, że nie zainstalowałeś/stworzyłeś wymaganej struktury bazy danych. Twoja konfiguracja/instalacja jest niekompletna. W dokumentacji masz opisane jak powinieneś stworzyć ten schemat (skrypty: make_bacula_tables, grant_bacula_privileges, itp.).

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Re: Wielki problem bacula-dir JobId 0: Fatal error: sql_create.c:102 07 mar 2017 - 22:31:58

Send PM

Dziękuję za pomoc ale chyba nie jestem sam wstanie tego zrobić zbyt mało w tym siedzę. Poddaję się
Re: Wielki problem bacula-dir JobId 0: Fatal error: sql_create.c:102 07 mar 2017 - 22:46:12

Send PM

Dlatego najlepiej rozpocząć zabawę od jakiegoś virtuall appliance, np. dostępnego z firmy BaculaSystems, o tutaj: [www.baculasystems.com]

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować