Nagrywanie na tasiemki z kilku puli.

Wysłane przez krzychu 
Nagrywanie na tasiemki z kilku puli. 12 kwi 2017 - 11:41:17

Send PM

Każdy serwer posiada pule na przyrostówk i pełne kopie. Co jakis czas każdą kopie pełną chce zgrać na tasiemki.

Job {
  Name = DiskToTape
  Type = Copy
  Pool = ???
  Messages = Standard
  Storage = LTO7tape
  Client = bacula.uksw.edu.pl
  FileSet = bacula.uksw.edu.pl-file
  Maximum Concurrent Jobs = 5
  Priority = 5
  Schedule = TapeCycle
  SpoolData = yes
  Selection Type = PoolUncopiedJobs
}

Co wpisać w polu pool ? Zawsze podawałem tam pule źródłową z której przychodzą dane do kopii na taśmę. Teraz tych puli mam tyle ile serwerów. Jak zdefiniować zbiór puli z których będą przychodziły kopie do puli(jednej) z tasiemkami ?
Re: Nagrywanie na tasiemki z kilku puli. 12 kwi 2017 - 15:30:49

Send PM

krzychu Napisał(a):
-------------------------------------------------------
(...)
> Jak zdefiniować zbiór puli z których
> będą przychodziły kopie do puli(jednej) z
> tasiemkami ?
Zdefiniować kilka zadań kopiowania, po jednym dla każdej puli przeznaczonej do kopiowania.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Re: Nagrywanie na tasiemki z kilku puli. 18 kwi 2017 - 13:46:44

Send PM

Dziękuje.

Pytanie .. czy np. mógłbym do każdego klienta dodać joba migrującego dane kopii pełnych z puli jego kopii pełnych i wrzucić wszystkie fulle klientów do jednego pula i to dopiero pchać na tasiemki ?
Re: Nagrywanie na tasiemki z kilku puli. 20 kwi 2017 - 13:46:32

Send PM

Można zrobiłem działa :-)
Re: Nagrywanie na tasiemki z kilku puli. 20 kwi 2017 - 14:51:26

Send PM

A co to daje pod względem zapis na taśme / odczyt z taśmy?
Re: Nagrywanie na tasiemki z kilku puli. 20 kwi 2017 - 18:57:02

Send PM

Mi najbardziej zależy na opcji spooling. Jeśli mam wiele mniejszych jobów w rożnych pulach to tylko joby w obrębie danej puli będą mi się spoolowały. Kopiowanie zawartości puli jednego serwera to kilka GB. Jeśli poprzerzucam dane do jednej puli będę mógł to wszystko zagregować. Pchać 40 serwerów x 2-4 GB w strumieniu na tasiemkę. Kopiując pojedyńcze pule oddzielnie nie wykorzystam pełnej wydajności systemu backupu -> serwer dell z napędem PowerVault TL1000 i macierzyDell Storage SCv2080 240TB wszystko podłączone przez SAS. Napęd zdąży się rozpędzić i już hamuje i czeka na dane z kolejnej puli.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować