Zmienna w ścieżce do backupu

Wysłane przez moro 
Zmienna w ścieżce do backupu 23 maj 2017 - 09:30:12

Send PM

Witam

Czy jest możliwość w pliku konfiguracyjnym umieścić zmienną zamiast nazwy użytkownika w pliku konfiguracyjnym?
Do czego zmierzam... mam na komputerach wielu userów, którzy się zmieniają. Z tego powodu bardzo często muszę edytować konfig baculi.
Zależy mi na backupowaniu katalogów moje dokumenty i pulpit użytkowników windowsów. Do tej pory robię to w ten sposób że tworzę w konfigu wpisy:
WildDir = "C:/Users/Kasia/Desktop"
WildDir = "C:/Users/Kasia/Documents"
WildDir = "C:/Users/Basia/Desktop"
WildDir = "C:/Users/Basia/Documents"
File = "C:/Users/Kasia/Desktop"
File = "C:/Users/Kasia/Documents"
File = "C:/Users/Basia/Desktop"
File = "C:/Users/Basia/Documents"
itd...

chciałbym zastąpić nazwę użytkownika zmienną ( próbowałem %USERNAME%) ale nie zadziałało, tak żeby w przypadku utworzenia kolejnego konta na komputerze nie musieć tworzyć dodatkowych wpisów w konfigu baculi.
Re: Zmienna w ścieżce do backupu 04 cze 2017 - 13:36:32

Send PM

Z dokumentacji:
"The System %Path% will be searched for the command. (under the environment variable dialog you have both System Environment and User Environment, we believe that only the System environment will be available to bacula-fd, if it is running as a service.)
System environment variables can be referenced with %var% and used as either part of the command name or arguments."

Wprawdzie opis dotyczy bezpośrednio dyrektyw; ClientRun*Job, ale nie szkodzi spróbować z filesetem - nie testowałem, nie sprawdzałem w kodzie czy to będzie działać.

Piszesz, że próbowałeś zmiennej %USERNAME%, ale jak wygląda z opisu to musi być zmienna systemowa. Taka zmienna jest generalnie statyczna i zawiera jedną wartość. Nie do końca mam pomysł jak byś to chciał obsłużyć. Zastanów się nad tym.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować