Montowanie dysku do backupu

Wysłane przez belliash 
Montowanie dysku do backupu 19 sie 2017 - 21:03:46

Send PM

Czesc,

Mam problem ze skonfigurowaniem automatycznego montowania dysku. Moja obecna konfiguracja SD wyglada nastepujaco:

Device {
        Name = BACKUP-STORAGE
        Media Type = File2
        Archive Device = "/mnt/backup"
        Mount Command = "/bin/mount /dev/sdc1 %a"
        Unmount Command = "/bin/sync; /bin/umount %a"
        LabelMedia = yes
        Random Access = Yes;
        AutomaticMount = yes;
        RemovableMedia = yes;
        AlwaysOpen = no;
        Maximum Concurrent Jobs = 2
}

Po wykonaniu w bconsole polecenia 'mount' dysk zostaje zamontowany. Jednak po wykonaniu polecenia 'unmount' dalej jest widoczny w systemie, do czasu az wykonam z poziomu systemu `umount /dev/sdc1`. Wyglada to tak jakby Unmount Command wogole nie dzialal.
Ktos z szanownych forumowiczow spotkal sie juz z takim problemem?
Moja wersja baculi to 7.4.7

Przy okazji, zeby nie tworzyc nowego watku mam jeszce 1 pytanie. Mianowicie po aktualizacji do 9.0 director przestal mi wstawac, twierdzac iz mam pule o nieznanym typie:
Pool {
        Name = BackupRestore
        Pool Type = Restore
        Recycle = yes
        AutoPrune = yes
        Volume Retention = 14 days
}

Czyzby w 9.0 nie bylo to juz potrzebne? Co z Jobami do odzyskiwania danych z backupu?

Pozdrawiam.
Re: Montowanie dysku do backupu 19 sie 2017 - 21:12:15

Send PM

Co wiecej, po odmontowaniu zasobu w bconsole, w systemi i zrestartowaniu SD odpalilem recznie backup - zasob nie zostal zamontowany a bacula zrobila mi fulla na nie tym dysku co trzeba . . .eye rolling smiley
Re: Montowanie dysku do backupu 01 pa 2017 - 22:37:15

Send PM

To ja na szybko odniosę się do części związanej z Unmount Command = "/bin/sync; /bin/umount %a". Twoja konfiguracja zakłada, że parametr UmountCommand wykona podane przez Ciebie polecenie w shellu, co nie musi być prawdą (proszę, sprawdź czy tak właśnie jest w tym przypadku). Dla przykładu parametr RunBeforeJob nie korzysta z shella i wielu użytkowników także się na to nabiera.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Re: Montowanie dysku do backupu 28 lis 2017 - 22:00:34

Send PM

Mam ten sam problem , o którym wspomniał belliash. Jakie macie na to recepty?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować