Bacula-FD za natem

Wysłane przez scandal40 
Bacula-FD za natem 26 sie 2017 - 21:08:00

Send PM

Witam,

Mam pytanko odnośnie klientów (FD) za natem (zdalny beackup). Udostępniam port 9102 (na 100% jest otwarty "na świat"). Niestety w bconsole status client=xxx daje komunikat "unable to authenticate". Hasła i nazwy się zgadzają. Czy moze mnie ktoś oświecić? Może otwarcie portu to za mało? Dziękuję
Re: Bacula-FD za natem 01 pa 2017 - 22:32:32

Send PM

A możesz dokładniej opisać jaką masz sytuację z tym NATem? Bo wiesz, nie każdy musi znać Twoją konfigurację. Dodatkowo nie pokazałeś jak wygląda Twoja konfiguracja.
Unable to authenticate zazwyczaj oznacza że podałeś błędne hasło albo błędną nazwę directora. Popraw je. smiling smiley

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 08:22:58

Send PM

Witam,

Faktycznie błąd by na to wskazywał, ale lokalnie konfiguracja działa bez zarzutu. Wygląda to tak:

1. Lokalizacja X (publiczne IP) - bacula-fd w sieci lokalnej (adres lokalny 192...) - na routerze przekierowany port FD
2. Lokalizajca Y (pobliczne IP) - bacula-sd i bacula-dir (adresy lokalne (10....) - na routerze przekierowane porty SD i FD
3. W konfigach oczywiście podawane są publiczne IP

O ile doczytałem jest to kwestia FQDN, ale nie za bardzo chce to działać. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 11:26:56

Send PM

Co to znaczy, że lokalnie konfiguracja działa bez zarzutu?

Aby autoryzacja się udała to zarówno Director jak i FileDaemon muszą mieć ustawione Director->Name oraz Client->Password na to samo. Oczywiście, jeśli korzystasz z szyfrowania (SSL) to sytuacja się komplikuje, to wchodzą elementy związane z weryfikacją certyfikatów.

Zakładam, że komunikacja TCP pomiędzy Directorem i FD jest poprawna.

--
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 11:41:47

Send PM

Lokalnie czytli jesli fd jest w tel samej sieci lokalnej co sd - dir (nie za natem)
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 12:27:49

Send PM

Czyli masz tego samego klienta dostępnego po sieci lokalnej i poprzez NAT?

--
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 12:31:44

Send PM

Jeocześnie nie... tylko dla testu... w sieci lokalnej działa, a jeśli fd jest za natem już nie...
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 12:49:32

Send PM

Myślę, że czas na debugging. Uruchom FD za NATem z opcjami -f -d500 , wykonaj status client w bconsole i zobacz w czym jest problem.
A przy okazji to zakładam że wersje DIR >= FD i ani FD ani DIR nie są wersjami BEE Trial. smiling smiley

--
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 13:18:04

Send PM

Sprawdzę te parametry.. odnośnie BEE Trial to nie rozumiem... używam Baculi na Debianie w wersji Opensource...
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 16:35:43

Send PM

> (...) odnośnie BEE Trial to nie rozumiem (...)

Jest taki produkt jak Bacula Enterprise Edition Trial version, której komponenty nie współpracują ani z Bacula Community ani z Bacula Enterprise. Objawia się to właśnie takim komunikatem jak u Ciebie. smiling smiley

--
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 16:39:06

Send PM

Nie działam w sposób nielegalny... nie uznaję takiej formy. Wszystko mam opensource
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 16:49:19

Send PM

Ale BEE Trial nie jest nielegalny. smiling smiley Można go sobie całkowicie legalnie pobrać ze strony producenta.

--
Re: Bacula-FD za natem 02 pa 2017 - 17:22:52

Send PM

Jasne. Dzięki.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować