ClientRunBeforeJob - timeout

Wysłane przez scandal40 
ClientRunBeforeJob - timeout 06 gru 2017 - 22:04:29

Send PM

Witam,

Proszę i pomoc/informację odnośnie takiego problemu:

Mam 2 joby, które przed backupem wykonują ClientRunBeforeJob - dokładnie wywołują batch'e który backupują odpowiednio ponad 200 baz sql i 30 baz sql. O ile ten dla 30 baz działa poprawnie to ten dla ponad 200 baz pokazuje fd connection timeout. Status client=xxx pokazuje więc wygląda na to, że zanim wykona się skrypt - director "łapie" timeout (tak to przynajmniej wygląda). Najdziwniejsze jest to że, od czasu do czasu backup się wykonuje bez problemu. Uruchamiając Job bez skryptu (czyli sam backup plików bez czekania na skrypt) działa bez problemu. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Log wygląda tak (jak widać, czas startu batch'a to 17:xx, a jego wykonanie zabiera ponad 2h zanim zaczną się backupować) - nadmienię, ze wszystko działało kiedy ten czas był 1 lub lekko ponad 1h.
Re: ClientRunBeforeJob - timeout 20 mar 2018 - 12:55:39

Send PM

Nie pokazałeś logu. smiling smiley

Może najlepszym rozwiązaniem będzie podział backupu tych 200 baz danych na oddzielne zadania tak aby ten "timeout" nie występował. Ewentualnie wykorzystanie pluginu bpipe-fd do bezpośredniego backupowania poszczególnych baz danych bez wykonywania kroku pośredniego, co powinno znacząco skrócić całkowity czas backupu.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Re: ClientRunBeforeJob - timeout 20 mar 2018 - 13:43:55

Send PM

Dziękuję. Przyczyna okazała się prostsza... uszkodzony router. Niestety sa to usterki trudne do zdiagnozowania czasami. Wymieniłem router i teraz wszystko śmiga.
Re: ClientRunBeforeJob - timeout 20 mar 2018 - 18:04:40

Send PM

Super! Miłej pracy.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować