Znacznik błędu w pliku pat

Wysłane przez scandal40 
Znacznik błędu w pliku pat 18 gru 2017 - 18:58:04

Send PM

Witam,

Czy jest metoda umieszczenia znacznika (polecenia) w batchu, który startuje jako ClietnJobBeforeRun, tak aby w razie niepoprawnego wykonania skryptu bacula zgłosiła błąd. Precyzując mam batch, który robi "coś". Jeśli to coś wykona się poprawnie lub nie to bacula nie sygnalizuje błędu... można temu zapobiec?
Re: Znacznik błędu w pliku pat 20 mar 2018 - 13:00:39

Send PM

Nie do końca zrozumiałem co chcesz osiągnąć, bo sytuacja gdzie ClientRunBeforeJob zakończy działanie z błędem powoduje że zadanie backupowe nie wykona się (zakończy z błędem) jest działaniem standardowym, nic nie trzeba dodatkowo robić. Bacula weryfikuje czy CRBJ zakończył się poprawnie za pomocą exit code z uruchomionego skryptu lub aplikacji. Jeśli exit code = 0 to jest ono poprawne i zadanie backupowe jest uruchamiane, jeśli exit code != 0 to jest to błąd i zadanie backupowe także kończy się z błędem.
Może chodzi o to, że twój skrypt zawsze kończy się poprawnie, czyli daje exit code = 0, więc Bacula nie wie że coś poszło nie tak. Musisz tak napisać swój skrypt aby informował o błędach Bacula.

--
Profesjonalne usługi Bacula: [www.bacula.com.pl]
Re: Znacznik błędu w pliku pat 20 mar 2018 - 13:42:06

Send PM

Witam. Dziękuję za info. Dokładnie chodzi o taki przypadek

1. Mam zasoby na udziale X (udział na takim pseudoNAS na którym nie ma klienta baculi). Podany udział jest montowany TYLKO na czas backupu, rsync synchronizuje go z katalogiem Y, udzial jest odpinany
2. Bacula robi backup folderu Y

Chodzi właśnie o to, że jeśli z jakiegoś powodu dysk X sie nie zamapuje, rsync nic nie zsynchronizuje batch traktowany jest przez bacula jako poprawnie wykonany i mam 0 plików w incrementalu oraz teoretycznie poprawnie wykonane zadanie backupu
Re: Znacznik błędu w pliku pat 20 mar 2018 - 18:07:55

Send PM

> Chodzi właśnie o to, że jeśli z jakiegoś powodu dysk X sie nie zamapuje (...)

To w swoim skrypcie musisz zapewnić że jeśli dysk się nie zamontuje poprawnie to skrypt musi zakończyć się z exit code > 0. To spowoduje że zadanie także będzie błędne.

--
Re: Znacznik błędu w pliku pat 20 mar 2018 - 18:15:40

Send PM

Dziękuję. Mógłbym prosić o fragment kodu?
Re: Znacznik błędu w pliku pat 21 mar 2018 - 08:55:55

Send PM

> Mógłbym prosić o fragment kodu?
Ale jakiego kodu, nie rozumiem.

--
Re: Znacznik błędu w pliku pat 21 mar 2018 - 09:12:58

Send PM

Jak wymusić exit code 0?
Re: Znacznik błędu w pliku pat 21 mar 2018 - 09:23:26

Send PM

> Jak wymusić exit code 0?
To zależy jakiego języka programowania używasz i jak się to w danym języku robi.
Dla przykładu zakończenie działania programu w języku C realizowane jest poprzez funkcję:
exit(0);
W przypadku Bourne Shell (/bin/sh) jest podobnie, chociaż składnia jest trochę odmienna:
exit 0
itd, itp.

--
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować